Nuolat svyruojantis ir grįžtantis į centrą
Viskas kūne (ir tarp žmonių) yra apie komunikaciją – tarp atskirų ląstelių ir visų organų. Rezultatas – jūsų funkcionuojantis kūnas, kuris moka gražiai juoktis, linksmai šokti ar netgi suprogramuoti kompiuterinį žaidimą apie dainuojančius vienaragius kosminiuose kostiumuose (prašau, kažkas tai padarykite!). Įdomus komunikacijos pavyzdys ląstelių ir organų lygmenyje yra vagos nervo bendradarbiavimas su mūsų mikrobiomu, smegenimis bei simpatine ir parasimpatine daugelio vidaus organų nervų sistema (apie tai galbūt kitą kartą). Jei komunikacija neveikia – yra per silpna, neaiški arba, priešingai, intensyvi ir chaotiška – kyla daugybė sveikatos problemų.
Be simbiotinių bakterijų, mūsų kūne yra daug simbiotinių virusų ir grybų. Jie taip pat turi sutarti su mumis, dažniausiai mainais – aš tau duosiu tam tikrą junginį, jei leisite man gyventi jūsų plonojoje žarnoje. Deja, ne kiekvienas nuomininkas yra pavyzdinis. O ką daryti su įsilaužėliais ir neteisėtais gyventojais? Jie sudaro mūsų kasdienybės dalį ir ačiū Dievui už tai. Jei viskas veiktų be sutrikimų ir mes visi būtume laimingi visada, pasaulis sugriūtų, nugrimztų į stereotipus ir nuobodulį, nesugebėtų daugiau suvokti savo laimės, ir visi pradėtų pulti vieni kitus. Žmonės pradėtų karus iš nuobodulio, o jų imuninės ląstelės primintų nuobodžiaujančią armiją, turinčią visus įmanomus ginklus ir galią, naikindamos savo aplinką, nes neturi lygiaverčio priešininko. Taip gimsta autoimuninės ligos.
Pavyzdžiui, psoriazė, autoimuninė uždegiminė odos liga, gali būti pavyzdys pernelyg aktyvios odos ląstelių gamybos, sukelto chaotiškų ir netikslių uždegiminių signalų. Nėra žinutės, kad „dabar mūsų per daug, mes mirštame, nustokite kurti naujas“, grįžtančios iš odos ląstelių. Ir jei yra, ji negirdima, nes pasiuntinys užmigo pakeliui arba tiesiog nenori dirbti. Net vėžys dažnai nėra problema pats savaime, bet signalas, kurį mūsų kūnas siunčia reaguodamas į esamą disbalansą – autoimuninė reakcija į perteklių dirgiklių.
Tai mus sugrąžina prie chagos grybo ir Black Stuff. Tai yra būtent tas rūpesčių sukėlėjas, kuris užtikrina, kad mūsų ląstelių armija nenuobodžiautų. Tai mūsų pagalbininkas, tačiau – kaip ir viskas kitame pasaulyje – neveikia stebuklingai savaime, tai nėra magiška piliulė. Magiškos piliulės nerasite ir vaistinėje, ir net jei atrodo, kad radote, ji greičiausiai ilgai neveiks. Esmė yra ta, kad jei mūsų kūnas nėra priverstas pats sau padėti, jei iš išorės tiekiame viską, kas būtina – fermentus, hormonus ir kitas signalines bei veikiančias molekules – jis nustoja kreipti dėmesį, nustoja jas gaminti pats, tampa tingus ir visiškai priklausomas nuo išorinio šaltinio. Nepriėmus piliulės, net vieną dieną, tai gali sukelti mirtį. Atsisakydami atsakomybės už savo ligas ir problemas, mes taip pat atsisakome teisės palaikyti savo sveikatą. Ir tai būtų didžiulė nuostolė, jei taptume bejėgėmis lėlėmis. Kiekviena maža pastanga, kurią darome, siekdami skatinti savo sveikatą, artina mus prie geresnės savo versijos, visais įmanomais lygiais. Black Stuff aktyvuoja patį kūną, padarydamas jį savarankišku ir stipriu. Ar dabar jaučiate tą patį gyvenimo alkį ir norą tobulėti kaip aš?
Kaip visur esantys elektronai ir elektriniai krūviai dera į šią lygtį? Žmogaus kūnas, kaip ir bet kokia kita materija kosmose, yra sutankinta energijos forma. Ši energija ateina iš elektronų ir jie turi būti pusiausvyroje – tarpusavio sąveikoje ir komunikacijoje. Jei sąveika tampa per agresyvi, kūnas plyšta nuo oksidacinio streso. Jei ji yra per pasyvi, kūnas tampa apatiškas ir vysta.
Kiekvienas kraštutinumas yra žalingas, ir kaip baigęs molekulinės biologijos studijas turiu pacituoti Paracelsą, kaip Veronika visada daro: „Skirtumas tarp vaisto ir nuodo yra dozėje.“ Pats savaime niekas nėra nuodas ar vaistas – ir dabar aš kalbu ne tik apie tokias medžiagas, bet apie viską, su kuo susiduriame.
Black Stuff nėra sprendimas viskam ir galbūt net ne visiems. Bet tai gali būti dar vienas trūkstamas dėlionės gabalėlis mūsų kelyje į sveikatos gerinimą. Optimizuodami vitaminų, mineralų, vandens ir maistinių medžiagų įsisavinimą, galime palaikyti kūno funkcijas, kurios ilgą laiką buvo užslėgtos tam tikruose lygiuose, ir taip pagerinti plaukų, nagų ir odos kokybę, sustiprinti imunitetą ir sumažinti rūgšties refliuksą, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą ir uždegimą, virškinimo sutrikimus, galvos skausmus ir netgi pagirių simptomus. Tai taip pat veikia gyvūnus su panašiomis problemomis (išskyrus pagirių simptomus), kas nestebina, nes jų biologija labai nesiskiria nuo mūsų. Tačiau būkite atsargūs! Black Stuff veikia su individualiais skirtumais kiekvienam iš mūsų, harmonijoje su mūsų genetika, epigenetika ir kontekstu. Jis nežada specifinių efektų, nes palaiko mūsų individualią sveikatą ir kūno funkcijas, ir dėl to pagerėjimas pasireikš lygmenyje, kuriame jūsų kūnas ypač kentėjo. Black Stuff yra įrankis, kurį reikia išbandyti, o ne vaistas, maistas ar stebuklas. Tai būdas palaikyti jūsų kūną tiek, kad jis galėtų pats atsinaujinti, kaip jam reikia.
Ufff. Tai buvo daugiau nei pakankamai informacijos ir konteksto!
Pabandykime trumpai apibendrinti, kaip veikia Black Stuff:
- Jis šalina sunkiuosius metalus, toksinus, parazitus ir laisvuosius radikalus iš kūno – turi antioksidacinių savybių.
- Jis palaiko ląstelių ir mikrobiomo procesų pusiausvyrą – skatina homeostazę.
- Jis padeda įsisavinti maistines medžiagas, vitaminus ir mineralus – veikia kaip efektyvus transporteris.
Kiekviena kapsulė yra maža pagalbininkė su dideliu poveikiu. Ar išbandysite savo?
Kristýna Zezulová
Molekulinės ir neurofiziologijos mokslininkė,
Systers Bio s.r.o. https://www.systers.bio/en/about-us/
Kristýnos galvoje kyla kosminis klausimų kiekis. Tačiau visa visata ir jos išmintingos paslaptys taip pat randamos smegenyse, ir tik per jas. Grynai moksliniais eksperimentais, net ir tais, kurie kartos kartos buvo prisiūti ant kelių, jie bando suprasti kūną, protą ir ramybę aplink mus ir mumyse. Jai patinka mąstyti po atviru dangumi, o jos gyvenimas svyruoja aplink pusiausvyrą.