Kodėl aš esu tokia Black Stuff entuziastė Vol.3
Riebalai: energijos šaltinis, riebiųjų rūgščių, fizinė izoliacija nuo šalčio ir mechaninė apsauga nuo sužalojimų. Ne mažiau svarbi, nors ir mažiau žinoma jų funkcija, yra saugus toksinų rezervuaras, kuriame jie yra padengiami ir inaktyvuojami. Kuo daugiau toksinų teka per mūsų kūną, tuo daugiau riebalų mes turime kaupti, kad išliktume saugūs. Nesupraskite manęs klaidingai – ne visi sukaupti riebalai yra dėl toksinų! Visada pirmiausia turime žiūrėti į sveiko gyvenimo būdo piramidės pagrindą – miegą, mitybą, fizinį aktyvumą ir streso valdymą. Apsauga nuo toksinų yra dar vienas dėlionės gabalėlis, kuris yra holistinio požiūrio į mūsų sveikatą dalis.
Jei atsakingai rūpinamės piramidės pagrindu ir tuo pačiu metu efektyviai šaliname toksinus, mums nereikia kaupti tiek daug riebalų. Galime net valgyti mažiau nei įprastai ir vis tiek jaustis sotūs, nes galime įsisavinti reikiamą kiekį maistinių medžiagų iš žymiai mažesnio kiekio maisto. Tačiau turime būti atsargūs, jei greitai prarandame daug svorio, nes tuo pačiu metu efektyviai nepašaliname toksinų. Iš saugomų rezervuarų jie patenka į mūsų kraujotaką ir gali sukelti daugybę sveikatos komplikacijų, nuovargį ar kitus intoksikacijos simptomus.
Tai dažnai nutinka mums, moterims, kurios bando numesti svorio. Kuo daugiau lieknėjame ir deginame riebalus, tuo daugiau toksinų cirkuliuoja mūsų kūne ir tuo labiau jaučiamės pavargusios ir sergančios. Jei keičiant mitybos įpročius neprisotiname kūno maistinėmis medžiagomis kartu su tinkamu mediatoriumi, jaučiame potraukį – norą valgyti daugiau kaloringų maisto produktų ir stipresnių skonių – tai gali būti sūrus, aštrus ar saldus maistas. Nors kūnas suvartoja maistą, jis neįsisavina reikiamo kiekio maistinių medžiagų. Potraukis verčia mus kovoti su daugiau savitvardos, kas sukelia frustraciją. Tai tikrai nėra sveika, nes maisto vartojimas iš džiugios patirties virsta kažkuo stresuotu.
Antioksidantai
Kadangi kalbame apie stresą, kas yra tie antioksidantai? Antioksidantas yra junginys, galintis išvalyti kūną nuo laisvųjų radikalų. O kas yra laisvieji radikalai? Tai atomai su neporiniu valentinio sluoksnio elektronu, kuris leidžia jiems būti labai aktyviais kūne, žalojant membranas ir biocheminius procesus savo neigiamu krūviu. Tai sukelia oksidacinį stresą. Kai jūsų vyras grįžta namo su neigiamu krūviu, atmosfera nėra ypač mylinti, bet gana stresuota, tiesa?
Black Stuff antioksidantinės savybės buvo analizuotos nepriklausomame tyrime, atliktame Rygos Stradiņš universiteto biocheminėje laboratorijoje. Svarbus antioksidacinės veiklos rodiklis yra mūsų draugų, polifenolių, kiekis, kurių Black Stuff yra itin turtingas šaltinis. Be to, veikla lyginama su vitaminu E, gebėjimu sumažinti laisvųjų radikalų koncentraciją (Black Stuff tai padaro per pusę) ir sumažinti geležį iš Fe3+ į Fe2+. Šis tyrimas patvirtina didelį Black Stuff antioksidacinį aktyvumą ir jo apsauginį poveikį ląstelių membranoms ir receptoriams nuo laisvųjų radikalų ir oksidacinio streso. Taip pat nurodoma, kad ilgalaikis Black Stuff papildymas gali pagerinti bendras kūno antioksidacines savybes ir taip sustiprinti mūsų imuninę sistemą.
O dabar sujunkime visus dėlionės gabalėlius ir sukursime gražų vaizdą.
Cituoti darbai:
- Research of the antioxidant potential and ability of Black Stuff to scavenge free radicals in vitro, Alise Silova, Dr.med. Lead Researcher, RSU Laboratory of Biochemistry: https://blackstuff.fi/wp-content/uploads/2020/03/Black-Stuff-study-RSU-lab_EN.pdf
- https://www.systers.bio/en/why-im-such-a-black-stuff-buff-vol-3/
Kristýna Zezulová
Molekulinės ir neurofiziologijos mokslininkė,
Systers Bio s.r.o. https://www.systers.bio/en/about-us/
Kristýnos galvoje kyla kosminis klausimų kiekis. Tačiau visa visata ir jos išmintingos paslaptys taip pat randamos smegenyse, ir tik per jas. Grynai moksliniais eksperimentais, net ir tais, kurie kartos kartos buvo prisiūti ant kelių, jie bando suprasti kūną, protą ir ramybę aplink mus ir mumyse. Jai patinka mąstyti po atviru dangumi, o jos gyvenimas svyruoja aplink pusiausvyrą.