blackstuff.lt

Ką aš apie tai galvoju, ką daryti? Mano atsakymas – nepanikuoti ir ruoštis tiek, kiek kiekvienais metais.

Taip, virusas mutuoja. Ar farmacijos mokslas ir pramonė seks šį procesą, aš nežinau. Naujų antivirusinio poveikio cheminių molekulių sintezė nėra lengva užduotis, tam reikia daugiau laiko. Bet grįžkime prie gamtos!

Sutinku su daugelio gydytojų visame pasaulyje jau išsakytomis nuomonėmis, kad nemažai esamų vaistų, įskaitant ir tuos, kurie nepriskiriami prie antivirusinių, gali būti naudojami naujai atsiradusio gripo gydymui. Faktas yra tas, kad, skirtingai nei sintetinės medžiagos, natūralios kompozicijos turi silpnesnį, bet platesnį veikimo spektrą, sukelia mažiau nepageidaujamų poveikių. Todėl yra pagrindo tikėtis, kad liūdnai pagarsėjusio koronaviruso atmaina, kaip ir jo „būsimos versijos“, bus jautrios fitocheminėms kompozicijoms, kurios atkeliauja iš gamtos. Mūsų ilgametė patirtis dirbant su mūsų institute sukurtais antivirusiniais maisto papildais skatina kovojant su koronavirusu ir dauguma jų gaminami iš moksliškai įrodyto poveikio augalų ekstraktų. Tie patys augalai naudojami rytietiškoje medicinoje sergant „įprastomis“ peršalimo ligomis ir gripu.

Aišku viena – gamtoje yra vaistų nuo esamų virusų ir tų, kurie vis dar atsiras ateityje dėl mutacijų. Apsauginis augalų potencialas yra didžiulis. Priešingu atveju gyvūnų evoliucija būtų seniai sustojusi ir gyvybė Žemėje išnyktų.

Ph.D. Dmitry Babarykin, Latvijos universiteto profesorius