blackstuff.lt

Aš nesu rinkodaros specialistas, rašau šią straipsnių seriją ne tam, kad padidinčiau produkto pardavimus (aš neturiu iš to jokios asmeninės naudos). Tai buvo mano asmeninis entuziazmas mokslui ir skirtingiems kūno funkcionavimo optimizavimo būdams, kuris įkvėpė mane rašyti šiuos straipsnius, ir jie pagrįsti mano pačios tyrimais apie tai, kaip produktas veikia biologiniame lygmenyje ir kaip jis gali prisidėti prie kai kurių mūsų disbalansų subalansavimo. Ir, tiesą sakant, man tai yra tikrai įdomu! Black Stuff yra unikalus tarp maisto papildų. Galbūt iš dalies dėl to, kad jis pats savaime nėra papildas įprasta šio žodžio prasme.

Black Stuff nėra revoliucinis, naujai sintezuotas junginys iš laboratorijos. Tai yra natūralių procesų, vykstančių dirvožemyje, kopijavimo rezultatas, tai reiškia, kad jį sukūrė pati gamta. Už šio magiško juodo miltelio slypi daugelio metų moksliniai tyrimai (ir taip pat sėkmė), ir dėka to, dabar turime vieną stipriausių antioksidantų pasaulyje.

Ką galime rasti šiose juodose kapsulėse, jei ne maistines medžiagas? Sėkmės paslaptis yra natūralus beržo medžio ir čaga grybo ekstraktas. Taip mūsų kūnas aprūpinamas dosnia fulvo (75 %) ir humino (25 %) rūgščių, polifenolių (lignofenolių), ir, dėka adaptogeninio čaga grybo, Black Stuff taip pat gausu mikroelementų ir mineralų. Netrukus sužinosime, kam geri šie atskiri ingredientai.

Kaip šiek tiek gamtos pateko į kapsulę? Black Stuff gamybos procese beržo ligninas fermentuojamas su daug deguonies, oksiduojant jį padidintame slėgyje ir temperatūroje – taip pat kaip dirvožemyje gamtoje. Fulvo ir humino rūgštys gaunamos šaltuoju būdu išgaunant jas iš organinių ar laukinių augalų tokios koncentracijos, kokios niekada nerasi maiste. Abi rūgštys natūraliai susidaro augalų biomasės skaidymo metu per augalų humifikaciją, todėl jos turi didžiulį kiekį mineralų ir kitų mikromaistinių medžiagų.

Tai kodėl Black Stuff nėra tiesiog įprastas papildas? Black Stuff padeda maistinėms medžiagoms, riebalų rūgštims, antioksidantams, vitaminams ir mineralams patekti į kūną ir būti kuo efektyviau naudojamoms – absorbuotoms ir naudojamoms kaip ląstelių mityba. Tai yra super-chelatas.

Pažvelkime atidžiau į atskirus komponentus ir jų poveikį.

 

Black Stuff po mikroskopu

Fulvo rūgštis yra trumpų grandinių molekulė su mažu molekuliniu svoriu, tirpi tiek rūgštyse, tiek šarmuose. Dirvožemyje ji atsakinga už mineralų chelatavimą (veikianti kaip organinė pernašos dalis per mūsų žarnyno ląsteles) ir jų pernešimą į gyvus organizmus. Gautas rūgšties ir mineralo kompleksas yra padengtas fulvo rūgštimi ir taip apsaugotas nuo virškinimo. Kompleksas yra neutralios elektros krūvio dėl jų bendros jungties, tai reiškia, kad jis nesijungia su niekuo kitu virškinamajame trakte ir nedirgina žarnyno epitelio. Galime įsivaizduoti, kad tai kaip darbuotojui suteikiamas tikslas, motyvacija ir dėmesys – kompleksas nėra niekuo išblaškytas ir vykdo savo užduotį. Tuo pačiu metu kompleksas yra labai mažas ir todėl lengviau bei efektyviau absorbuojamas plonojoje žarnoje, dideliais kiekiais. Kraujas tada perneša jį tiesiogiai į tikslines ląsteles. Biologinis prieinamumas (junginių naudingumas organizmui) yra dvidešimt kartų didesnis nei kitų mineralų kompleksų formų. Mūsų ląstelės visiškai suskaido kompleksą ir naudoja jį kaip turtingą maistinių medžiagų ir mineralų šaltinį – viskas, kas absorbuojama, yra ir panaudojama.

Fulvo rūgštis, būdama elektros krūvio donorė, palaiko tiek mineralų absorbciją, tiek toksinių metalų pašalinimą. Jungdamasi su jais, ji gali eksponuoti nepageidaujamus toksinus kaip „atliekas“ ir saugiai juos pašalinti. Tokiais būdais fulvo rūgštis padeda atkurti pusiausvyrą kūne ir jo mikrobiome bei palaiko ATP energijos gamybą mitochondrijose – todėl jaučiamės energingesni ir pailsėję.

Jos terapinis potencialas slypi gydant lėtines uždegimines ligas (pvz., skrandžio opų gydymui ir prevencijai), diabetą, palaikant Alzheimerio liga sergančius pacientus, padedant hormonų reguliavimui, imuninės sistemos ir kaulų sveikatai.

Fulvo rūgšties su mineralais organinių chelatų privalumai:

  • Fiziologiškai aktyvus kompleksas
  • Didelis biologinis prieinamumas
  • Didelis saugumas ir toleravimas
  • Nėra sąveikos su kitomis maistinėmis medžiagomis
  • Terapinis poveikis
 

Kad geriau suprastume, pažvelkime į organinio fulvo rūgšties chelato ir neorganinių geležies druskų absorbcijos palyginimą:

Organinis fulvo rūgšties chelatas:

  • Nereikia jonizacijos
  • Absorbcija plonojoje žarnoje
  • Absorbcija nepriklauso nuo pH
  • Jokio arba minimalus dalyvavimas kituose žarnyno reakcijose
  • Daugiausia absorbuojama ir perduodama ląstelėms


Neorganinės mineralinės druskos:

  • Reikia jonizacijos žarnyne
  • Absorbcija daugiausia dvylikapirštėje žarnoje
  • Absorbcija priklauso nuo pH
  • Dalyvauja kitose žarnyno reakcijose
  • Nepilna absorbcija ir panaudojimas


Humuso rūgštis veikia labai panašiai kaip fulvo rūgštis. Ji padeda pernešti svarbius mikroelementus į organizmą ir palaiko jų maksimalų panaudojimą. Ji yra didesnė nei fulvo rūgštis ir tirpsta šarmuose. Todėl šių dviejų rūgščių derinys užtikrina, kad maistinių medžiagų surišimas ir pernešimas vyktų nepriklausomai nuo žarnyno pH. Humuso rūgštis palaiko mūsų imuninę sistemą ir natūralų detoksikacijos procesą kepenyse, inkstuose, žarnyne, odoje ir plaučiuose, padeda mūsų kūnui pašalinti toksinus, parazitus, grybus ir sunkiuosius metalus. Užuot bandant kiekvieną valymo detoksą iš išorės, visada geriau palaikyti mūsų protingą kūną, kuris turi nuostabią gebėjimą susidoroti su visais nepageidaujamais kenkėjais pats. (Ar girdėjote apie citochromo P450, pavyzdžiui?)

Lignofenoliai priklauso polifenolių grupei – cheminių junginių, randamų augaluose. Jie atlieka daugybę biologinių funkcijų. Kai kuriuose augaluose jie suteikia skonį ir spalvą, kai kuriuose jie atlieka struktūrinį vaidmenį, o kituose jie padeda apsaugoti augalus nuo infekcijų, UV spinduliuotės, patogenų ir fizinės žalos. Net žmogaus organizme polifenoliai veikia kaip kvalifikuoti kūno sargai. Jie pasižymi dideliu antioksidaciniu aktyvumu, taip apsaugodami mūsų ląsteles nuo laisvųjų radikalų ir oksidacinio streso. Polifenoliai yra svarbūs mūsų imuninei sistemai ir turi terapinį potencialą gydant diabetą ir nutukimą.

Chaga yra adaptogeninis grybas, augantis ant beržų ir kitų lapuočių medžių. Iš jų grybas absorbuoja didelius kiekius maistinių medžiagų, mikroelementų ir mineralų, todėl jis yra turtingas šių junginių šaltinis. Tačiau jo didžiausia nauda slypi jo gebėjime sužadinti mūsų kūną veikti, priversti jį prisitaikyti. Chaga veikia kaip apmokytas sargas arba juokdarys, kurio nesibaigiantys juokeliai ir veikla sukelia sumaištį kūne ir neleidžia imuninei sistemai pačiai save pulti nuoboduliu ar užmigti. Jis sukelia tinkamą teigiamo streso kiekį, kuris yra trumpalaikis ir naudingas.

Mūsų kūnas negali naudoti džiovintų chaga miltelių kaip maistinių medžiagų šaltinio. Jie nėra tirpūs vandenyje, todėl mes jų gerai neabsorbuojame (kas vėl mus grąžina prie brangių išmatų, ar ne?). Tačiau derinant su humuso rūgštimi, jis gali veikti kaip maistinių medžiagų šaltinis, tuo pačiu išlaikydamas savo adaptogeninę funkciją valdyti stresines situacijas.

Kaip būtų, jei dabar pažvelgtume į šią didelę mūsų streso dalį?

Originalus straipsnis: https://www.systers.bio/magazin-systers/proc-jsem-paf-z-black-stuff-vol-2/

Bibliografija:

  1. John Winkler, Sanjoy Ghosh, “Therapeutic Potential of Fulvic Acid in Chronic Inflammatory Diseases and Diabetes”, Journal of Diabetes Research, vol. 2018, Article ID 5391014, 7 pages, 2018. https://doi.org/10.1155/2018/5391014


Kristýna Zezulová

Molekulinės ir neurofiziologijos mokslininkė,

Systers Bio s.r.o. https://www.systers.bio/en/about-us/

Kristýnos galvoje kyla kosminis klausimų kiekis. Tačiau visa visata ir jos išmintingos paslaptys taip pat randamos smegenyse, ir tik per jas. Grynai moksliniais eksperimentais, net ir tais, kurie kartos kartos buvo prisiūti ant kelių, jie bando suprasti kūną, protą ir ramybę aplink mus ir mumyse. Jai patinka mąstyti po atviru dangumi, o jos gyvenimas svyruoja aplink pusiausvyrą.